• Florbalový turnaj o Putovný pohár riaditeľky školy

• Dňa 25. júna sa na našej škole uskutočnil nultý ročník florbalového turnaja o Putovný pohár riaditeľky SOŠ Námestovo.

Dievčatá

1 miesto 3. T
              2 miesto 3. O
              3 miesto 1. O

Chlapci

1 miesto 3. T
              2 miesto 2. P
              3 miesto 1. T

Najlepší strelci:
              Dievčatá - Madleňáková - 11g
              Chlapci - Boldoviak, Grobarčík - 13g
            • EXKURZIA LONDÝN

• Dňa 18 až 25 júna sa naši žiaci vypravia na ďaleký ostrov a až do Londýna.

Neuvidíme ich 8 dní, tešíme sa s nimi!!!
            • OZNAM

• Otvorenie nového školského roku 2009/2010 pre žiakov prvého ročníka bude
              2. septembra 2009 vo VUM ( viacúčelová miestnosť ) o 09:30 hod.
            • OZNAM

• Potvrdzovanie preukážok pre žiakov prvého ročníka ( počas prázdnin ) bude v dňoch
              od 1. - 3. júla 2009
              od 24. - 31. augusta 2009
            • Župná kalokagatia

• Dňa 11. júna 2009 sa päť členné družstvo našich žiakov o zložení: Ondreja Branického, sestier Márie a Kataríny Hušlových, Rastislava Jagnešáka a Lucie Kadavej zúčastnili Oravského kola stredných škôl „Župná kalokagatia 2009“ ktoré sa konalo pod záštitou predsedu Žilinského samosprávneho kraja v Dolnom Kubíne.

Naši žiaci súťažili v streľbe, behu, hode granátom, prekonávaní prírodnej prekážky ( lanová dráha ) a odpovedali na otázky z oblasti športu, cestná doprava, styk s verejnosťou, prvá pomoc, štát a právo, ekonomika, topografia, história a geografia ŽSK, BOZP, CO, ochrana pred požiarmi a sociálnych služieb.

Na tejto náročnej súťaži sme obsadili vynikajúce 3 miesto s časom 29,54

Rozdiel medzi prvým a tretím miestom bol iba 39 sekúnd a medzi druhým a tretím 22 sekúnd.

Ďakujeme zúčastneným za vzornú reprezentáciu školy.

RP

Fotografie nášho družstva
            • ORAVČANKY bodovali na SPIŠI

• V katolíckej Cirkvi slávime rok. sv. Pavla vyhlásený svätým otcom Benediktom XVI., ktorý bol plný rôznych aktivít a súťaží zameraných na poznanie apoštola Pavla. Jednou z nich bola aj korešpondenčná súťaž, ktorú vyhlásilo Diecézne katechetické stredisko v Spišskej Novej Vsi za podpory a spolupráce Biskupského úradu v Spišskej Kapitule. Do súťaže bolo zapojených 130 žiakov základných a stredných škôl, ktorých obtiažnosť jednotlivých kôl postupne vyradzovala zo súťaže. Jednotlivé súťažné disciplíny boli v stanovených termínoch odosielané elektronicky prostredníctvom internetu. Zo všetkých pôvodne zapojených súťažiach sa napokon diecézneho kola zúčastnilo 15 súťažiacich Oravy, Liptova a Spiša, z ktorých sa žiačky tretieho ročníka Strednej odbornej školy umiestnili nasledovne:

2. miesto – Alena Kosmeľová (3. A trieda)
              5. miesto – Mária Kolčáková (3. A trieda)

Z ich úspechu sa úprimne tešíme, srdečne im blahoželáme a vyprosujeme hojnosť Božích milostí a darov Ducha Svätého.

Pozrite si fotografie s akcie
            • Súťaž ADK - 1. ročník

• V piatok 29. mája 2009 si naši prváci zmerali sily v zručnosti pri odpise textu na presnosť a rýchlosť. Ich výkony boli skutočne pozoruhodné a každý z nich si zaslúži náš obdiv. Medzi súťažiacimi boli nasledovní aktivisti:

1. O - Babečková Andrea, Grigelová Denisa, Janetová Ivana, Kohutiarová Veronika, Kureková Alžbeta, Litváková Dominika, Machajdová Soňa, Murínová Petra
              1. T - Bombová Eva, Dibdiaková Darina, Jancek Dominik, Koptová Klára, Mikolajčíková Barbora, Ratulovský Tomáš, Rumlová Simona

Z uvedeného počtu všetkých 16 súťažiacich sa na prvých priečkach úmiestnili
              1.miesto – Andrea Babečková
              2.miesto – Simona Rumlová
              3.miesto – Adriana Stahoňová
              4.miesto – Soňa Machajdová

Najvyššia dosiahnutá rýchlosť čistých úderov za minútu bola u súťažiacej A. Babečkovej až 204 úderov.
              Všetkých zúčastneným ďakujem za výbornú prípravu i preukázané zručnosti a víťazkám srdečne blahoželáme
            • Odborná exkurzia v odevných závodoch

• Dňa 13. mája 2009 sa žiaci 2.A a 2.T triedy zúčastnili odbornej exkurzie v odevných závodoch ETERNA a Zornica v Bánovciach nad Bebravou. Žiaci získali touto exkurziou nové vedomosti o nových technológiách. Riaditeľka ETERNY a.s. im priblížila výrobný proces a spoluprácu so zahraničným investorom. Z tejto exkurzie si odniesli bohaté zážitky, ktoré v nich zanechali hlboký dojem a pozitívny pohľad na prácu v odevníctve. Mnohí z nich konštatovali, že by dokázali v budúcnosti tam aj pracovať. Tešíme sa na návštevu závodu aj budúci rok.
            • Staromestské slávnosti

• Stredná odborná škola sa zúčastnila dňa 28 až 29 mája 2009 Staromestských slávnosti na trhoch ľudových a umeleckých remesiel v Žiline, kde ponúkala pre verejnosť rôzne odevné výrobky vytvorené žiakmi študijného odboru operátor odevnej výroby.